AirTies RT-110 Modem Kurulumu

AirTies RT-110 WEB ARAYǜZǜ İLE KURULUM

Bilgisayarınızda bulunan herhangi bir web tarayıcısı ile cihaza erişŸip gerekli ayarları yapabilirsiniz. (Internet Explorer, Netscape Navigator, vs.) Yazılım ayarlarını yapmadan önce RT-110’un güç adaptörünü prize takınız ve cihazın kutusundan çıkan Ethernet kablosu ile bilgisayarınızın Ethernet çıkışŸını RT-110’un arka panelindeki Ethernet çıkışŸına bağŸlayınız. Cihazın yüklemesi için 30 saniye kadar bekledikten sonra bilgisayarınızı çalışŸtırınız.

Adım 1:

Bilgisayarınızda Internet Explorer yada Netscape programını çalışŸtırın.

Adım 2:

Adres kısmına cihazınızın IP adresi olan 192.168.2.1 adresini girin.,

Adım 3:

KarşŸınıza cihazın web arayüzü gelecektir. Kullanıcı adı ve şŸifreyi boşŸ geçerek LOGIN i tıklayınız. EğŸer bağŸlantı sağŸlanamıyorsa bilgisayarınızın ayarları daha önceden değŸişŸtirilmişŸ olabilir. Bu dokümanın 6’ıncı bölümü olan Sorunların giderilmesi kısmındaki ilk problemin çözümünde anlatılan TCP/IP ayarlarını tamamladıktan sonra RT-110’un ayarlarını yapabilirsiniz.

Adım 4:

KarşŸınıza gelen ekranın sol üst köşŸesindeki SETUP WIZARD’ı tıklayınız. ADSL hattınızı taktığŸınızı kontrol etmenizi söyleyen ekran gelecektir. Kuruluma devam etmek için NEXT’I tıklayınız.

Adım 5:

Cihazınız, ön tanımlı olarak size sunulduğŸu için, bu sayfada gördüğŸünüz bilgiler Turk Telekom’un ADSL ağŸına uygun olarak ayarlanmışŸtır. EğŸer ADSL servisiniz Türk Telekom’dan sağŸlanıyorsa sadece kullanıcı adı ve şŸifreyi girmeniz yeterlidir. EğŸer farkı bir kuruluşŸ ise Protokol, Encapsulation, VPI/VCI, kullanıcı adı ve şŸifre gibi bilgileri Servis sağŸlayıcınızdan öğŸrenip buraya girmeniz gerekmektedir.

Adım 6:

Confirm sayfasında yapılan ayarları görebilirsiniz. NEXT i tıklayıp yaptığŸınız değŸişŸikliklerin kaydedilmesini sağŸlayınız.Tebrikler!
Kurulum ayarlarını tamamladınız. RT-110’un ön panelindeki SYNC ışŸığŸı sürekli yeşŸil yanıncaya kadar bekleyiniz. Bu ışŸık yeşŸil yanıyorsa Internet bağŸlantınız sağŸlanmışŸ demektir.

AirTies ADSL USB KOLAY KURULUM

Adım 1:

Yazılım ayarlarını yapmadan önce RT-110’un güç adaptörünü prize takınız ve cihazın kutusundan çıkan Ethernet kablosu ile bilgisayarınızın Ethernet çıkışŸını RT-110’un arka panelindeki Ethernet çıkışŸlarından herhangi birine bağŸlayınız. Daha sonra RT-110’un arka paneldeki açma/kapama anahtarından çalışŸtırınız ve cihazın yüklemesi için 30 saniye kadar bekledikten sonra bilgisayarınızı çalışŸtırınız.

Adım 2:

Bilgisayarınız açıldıktan sonra RT-110’un kutusundan çıkan Kolay Kurulum CD’sini CD sürücüsüne yerleşŸtiriniz. AirTies ADSL Hizmet Programı otomatik olarak yüklenmeye başŸlayacaktır. İlk olarak aşŸağŸıdaki ekran karşŸınıza gelecektir, “İleri>” butonunu tıklayarak kuruluma devam ediniz.

Adım 3:
ADSL servis sağŸlayıcınızdan almışŸ olduğŸunuz kullanıcı adı ve şŸifreyi belirtilen yerlere giriniz. Kablosuz ağŸınıza vermek istediğŸiniz adı değŸişŸtirip “Kaydet” tuşŸuna tıklayınız.

Adım 4:
Bilgileriniz RT-110’a kaydedildikten sonra AirTies ADSL Hizmet programı tamamlanacaktır. “Son” tuşŸuna tıklayarak kurulumu bitirip programı başŸlatınız.

Adım 5:
AirTies ADSL hizmet programı RT-110’a yeniden bağŸlanarak size modemin durumu hakkında bilgiler verecektir.

Adım 6:
Internet`€™e bağŸlantı sağŸlandıktan sonra yukarıdaki bilgileri göreceksiniz. Test sayfasına tıklayarak bilgisayarınızdan Internet`€™e kadar uzanan bütün bağŸlantıları otomatik olarak kontrol ettirebilirsiniz.